player

Concept Digitale Politie met Enterprise Architectuur

69871 views
overheid
Overheid

Published on 19 Apr 2018

Digitale Transformatie van de Politie

De huidige maatschappelijke ontwikkelingen zorgen ervoor dat in elk land de politie nu ook in de digitale wereld burgers moet beschermen tegen criminelen.

In de bovenstaande visualisatie ziet u een voorbeeld van hoe je de transformatie naar een digitale politie, op hoofdlijnen, in beeld kan brengen.

Concept Digitale Politie

Op deze interactieve visualisatie staat het concept Digitale Politie afgebeeld.

In dit voorbeeld bestaat dit concept uit vijf deelconcepten:

concept digitale transformatie

Stel dat een politieorganisatie met dit concept aan de slag wil gaan, zal het de deelconcepten dienen te implementeren.

Vanuit strategisch oogpunt, om de continuïteit van de operationele processen te waarborgen, mag de implementatie weinig tot geen negatieve impact hebben op de dienstverlening.

In de visualisatie zie je drie lagen onder het concept: de processen, applicatie en infrastructuur-laag. Elk concept zal op elk van deze lagen impact hebben: nieuwe zaken introduceren. De uitdagingen is om die impact te managen. Deze poster kan daarbij ondersteunen.

Stel dat je het concept Drones breed gaat implementeren in een politie organisatie, dan zal je de bedrijfsprocessen moeten aanpassen en introduceren (zoals vliegopleidingen), je zult applicaties moeten aanpassen en introduceren (om de opsporingsdata afkomstig uit de Drones te verwerken en te koppelen aan andere gegevens en je zult IT Infrastructuur moeten aanpassen, om zo technisch de Drones te kunnen aansturen op een beveiligde en betrouwbare manier.

Met andere woorden, de implementatie van een concept geeft impact in de hele organisatie. En de implementatie van een aantal concepten tegelijk vraagt daarom om een dergelijke Enterprise Architecture Blueprint.

Enterprise Architecture Blueprint

De visualisatie maakt gebruik van het architectuur canvas, een vast omlijnende structuur en verdeling van vlakken op een ondergrond, conform de open Dragon1 methode voor enterprise architectuur.

digitale transformatie

Links ziet u de strategie, in het midden de architectuur en rechts de transformatie. Zo vormt digitale architectuur de brug van strategie naar transformatie.

De strategie wordt meestal in termen van Identiteit, Missie, Visie, Ambities, Uitgangspunten, Doelen, Initiatieven en Eisen geformuleerd en gevisualiseerd.

In het midden van blauwdruk ziet u eerst en concepten laag, daaronder een processen-laag, applicatie-laag en ICT infrastructuur-laag. Met dergelijke lagen (opgedeeld in domeinen) kan elke organisatie vanuit architectuuroptiek in beeld worden gebracht. In de lagen ziet u als insider van de organisatie herkenbare onderdelen.

De rechterkant van de poster maakt melding van de programma's, projecten en deliverables dit daadwerkelijk de implementatie van de concepten vormen. Een directeur of manager kan met een dergelijke blauwdrukvisualisatie effectief prioriteren en transformaties managen.

Meer Weten?

Wilt u meer weten over het maken van interactieve visualisaties, neem dan contact op met ons via info@dragon1.com.

Disclaimer

Let op: dit is een fictief voorbeeld. Er is geen interne data of privacy gevoelige data gebruikt voor het maken van deze visualisatie. En deze visualisatie is niet gemaakt voor, door of met de Nationale Politie van Nederland of politie uit een ander land.

Category: EA

Next content to watch

Chatbot Reference Architecture | Innovation Channel

Reference Architecture for a Chatbot

175257 Views
Amazon - AWS Chatbot Reference Architecture

AWS Chatbot Reference Architectures Amazon | AWS

22849 Views
How San Francisco Is Becoming A Zero Waste City | Sustainability

San Francisco Is A Zero Waste City

39485 Views
AI ArchiMate Cloud Native Platform Architecture | Dragon1 AI

AI ArchiMate Cloud Native Platform Architecture

2085 Views
AI ArchiMate Zero Trust Architecture | Dragon1 AI

AI ArchiMate Zero Trust Architecture

1974 Views
AI ArchiMate Data Mesh Logical Architecture | Dragon1 AI

AI ArchiMate Data Mesh Logical Architecture

1936 Views
AI ArchiMate IT Architecture | Dragon1 AI

AI ArchiMate IT Architecture

2288 Views
Managing Operations in the Automotive Industry | Joao Gabriel

Managing Operations start with Capabilities

51507 Views
Principles of the Toucans Bill | Tips for Managers

Principles of the Toucans Bill

19748 Views
Enterprise Architecture Development method Requirements

The different requirements of EA

25478 Views
AS-IS Technology Stack | Indrajit Gupta

Current State Technology Stack

1089 Views
TO-BE Technology Stack | Indrajit Gupta

Technology Stack future state

1008 Views
What is Enterprise Architecture - Roger Evernden

Explanation of What is Enterprise Architecture by Roger Evernden

15216 Views
SOA Banking Reference Architecture | IBM

IBM - SOA Banking Reference Architecture

40427 Views
Microservices Reference Architecture | IBM

IBM - Microservices Reference Architecture

24575 Views
Private Cloud Reference Architecture | IBM

IBM - Private Cloud Reference Architecture

23748 Views
Data Lake Architecture Solution | AWS

AWS Data Lake Architecture

22629 Views
AWS Data Lake Architecture on AWS Cloud

Data Lake Architecture on AWS Cloud | AWS

20221 Views
IBM - IoT Reference Architecture | IoT

IBM - IoT Reference Architecture

19914 Views
Patient Summary Security Architecture | eHealth

Security Architecture Patient Summary for Emergencies

41679 Views

All Dragon1 (Enterprise Software and Architecture Framework) texts and diagrams on this website are originals, copyrighted material and our intellectual property. Copying, modifying, and/or using (parts of) this content in other media, or technology is prohibited, unless prior written consent is obtained. Any person, AI agent, or software reusing (parts) of these materials must show a clear, visible referral link to https://www.dragon1.com.